Víkendové kurzy - termíny

Informace a co si přinést na kurzy kreslení a malování

Na kurzech kreslení a malování dostanete vše potřebné k práci, (papíry, tužky, gumy, štětce, plátna, pastelky). Dobré je mít oblečení ve kterém se budete cítit pohodlně, vhodné jsou i přezůvky. Kurz začíná v sobotu i v neděli  mezi 9 až 10 hod.,  končí přibližně v 15-16  hod. Informace o začátku kurzu pošlu e-mailem  dva dny předem. Doporučuji vzít si svačinu, pití, v blízkosti je možnost zajít na oběd. Přestávka od 12.30 do 13.15 hod. Na ulici o víkendu nebývá problém s parkováním.

Na kurz pravou mozkovou hemisférou si přineste černobílý portrét v dobré kvalitě, formát A4, měkký papír, velikost hlavy cca 25x18 cm. Těším se na společně strávené chvíle a doufám, že odejdete spokojeni s novými znalostmi a budete se moci pochlubit krásnou kresbou, malbou.

Pokud nemůžete na kurz přijít, je nutné se omluvit minimálně tři dny dopředu, jinak kurz propadá.

Na kurzu je minimální počet 3 účastníci, maximální počet 8 účastníků.

Kurzy vypisuji přibližně dva měsíce dopředu. 

Kurzy kreslení a malování se konají na adrese: Košinova 60, 612 00 Brno

Jednodenní kurz malování andílka

3.8.2024

Chcete prožít krásný den bez mobilu, sociálních sítí, nebo bez počítače? Co si jen tak odpočinout při krátké meditaci a malbě svého andílka. Meditací se budeme snažit napojit na andílka právě pro nás. Na andílka, který nám pomůže překonat všechny životní překážky a s láskou nás povede na cestě životem. Naučte se malovat jednou z nejpoužívanějších technik dnešních malířů - akrylem.  Akrylová malba je velice rozšířená malířská technika. Na kurzu společně namalujeme
akrylový obrázek. Barvy andílka si vyberete podle znamení zvěrokruhu, nebo podle Vašich oblíbených barev.

Komu je kurz určen: všem kteří mají chuť se učit nové věci, nebo se zdokonalovat v malbě. Kurz vždy přizpůsobím vašim potřebám a každému se budu věnovat individuálně


Víkendový kurz pravou mozkovou hemisférou

15-16.6. 29-30.6., 20-21.7., 17-18.8.2024   

Kreslení není těžká disciplína a tajemství jeho zvládnutí je naučit se správně vidět. Každý má možnost vyjádřit sebe sama skrze kresbu. Cílem kurzů kresby portrétu je poskytnout prostředky k uvolnění tohoto potenciálu a získání přístupu k vašim kreativním schopnostem. Systém cvičení je navržen tak, aby obcházel logickou (levou) část mozku a zapojil tu kreativní (pravou). Při kreslení se vaše pozornost přenese do pravé části mozku, která nepotřebuje fakta ani důvody a odkládá rozum a je schopna rozlišovat prostorový a holistický obraz věcí a věrně je reprodukovat. Zakladatelkou tohoto učení je Betty Edwards, která techniku kreslení pravou mozkovou hemisférou rozvinula na základě práce amerického neurovědce Roberta W. Sperryho na téma funkce hemisfér lidského mozku, za kterou v roce 1981 dostal Nobelovu cenu.Kresba portrétu je prováděna tužkou na papír. Můžete kreslit portrét, nebo zvířátka.

Komu je kurz určen: všem od 12 do 100 let, kdo má chuť se učit něco nového a rád kreslí.

Jednodenní kurz pravou mozkovou hemisférou 

15.6., 20.7., 18.8.2024

kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou
kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Nejste z Brna, jste maminka/tatínek na mateřské dovolené, pracujete o víkendech nebo chcete jen zopakovat techniku kresby? V tom případě přijďte na jednodenní kurz pravou mozkovou hemisférou (portrét). Tento kurz je určen právě pro vás. Kurz je intenzivnější, než kurz víkendový a trvá přibližně 10 hodin s jednou přestávkou, nejsou vynechány žádné postupy. Informace o kurzu najdete viz víkendový kurz pravou mozkovou hemisférou.

Komu je kurz určen: všem od 12 do 100 let, kdo má chuť se učit něco nového a rád kreslí.

kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou
kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Odpolední kurz malování kořením

termíny se budou vypisovat po prázdninách

Už jste někdy malovali kořením? Ano, slyšíte správně – kořením! Nejen, že to dodá vašemu umění zcela nový rozměr, ale také to probudí vaše smysly jako nikdy předtím. 🎨🌿 Věděli jste, že kreativita nemusí být omezena pouze na tradiční barvy a plátna? Dnes se podělím o něco, co vás může opravdu inspirovat k vyzkoušení něčeho nového a odvážného ve vaší umělecké praxi. Malování kořením je technika, která přináší nejen vizuální, ale i aromatickou složku do vašich děl.  

Jednodenní/odpolední kurz malování vínem

21.7.(odp.), 18.8.(odp.)2024

malování kávou
malování kávou

Zvu Vás na 4 hodinový kurz malování vínem. Myslíte si, že víno slouží jen k pití? Co když vám řeknu, že může být i vašim dalším oblíbeným médiem pro malování? Představte si, že spojíte své dvě vášně – lásku k vínu a lásku k umění. Ukážu vám, jak můžete transformovat láhev vína na nevšední umělecké dílo. A nebudete ji muset vypít najednou (i když, kdo vám brání, že?). Nechte se vést intuicí. Malování vínem je o objevování a hře s materiálem, který žije a mění se přímo před vašima očima. Kurz může být vypsaný i v odpoledním termínu ve všední den. V ceně kurzu je sklenička dobrého červeného vína.

Komu je kurz určen: všem kdo rádi malují, pro ty, kteří mají rádi víno a mají chuť se učit něco nového.

Jednodenní kurz malování kávou

(28.5. odp. v 16.30 kurz včetně kávového rituálu), 8.6., 28.7., 25.8.2024

 Hledáte novou a vzrušující formu umění, kterou byste mohli objevit? Něco, co bude nejen zábavou, ale také vás odmění pocitem velkého uspokojení a hrdosti? Chcete objevit svůj vlastní tvůrčí potenciál? Máme pro vás právě to pravé.  Představujeme vám kurzy malování kávou! Ano, slyšíte dobře. Malování kávou! Tento unikátní a fascinující způsob uměleckého vyjádření vás zavede na cestu objevení nejen umění, ale také sebe sama. Tvořit umění z něčeho tak obyčejného jako je káva, je opravdu úžasné a inspirující. Malování kávou je jednoduchá metoda malby, která je vhodná i pro začátečníky. Výhodou techniky malování kávou je, že není nutné kupovat žádné drahé barvy, ale můžete začít malovat s materiálem,  který máte každý doma ve své kuchyni. V tomto kurzu se naučíte techniky, které jsou stejně jedinečné jako samotná káva, kterou budete používat. Ať už máte 12 let nebo 112 let, náš kurz je přizpůsoben tak, aby ho mohl absolvovat kdokoli, kdo má chuť se učit a vyzkoušet si něco nového a touží zažít záplavu radosti a kreativity. 

Komu je kurz určen: všem kteří mají chuť se učit nové věci, nebo se zdokonalovat v malbě, kurz uzpůsobím vašim potřebám a každému se budu věnovat individuálně.   

kurz malování kávou
kurz malování kávou

Víkendový kurz pastelky 

25-26.5., 6-7.7., 17-18.8.2024

Zkuste další kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, tentokrát s pomocí pastelek! Připadá vám tužka nevýrazná? Milujete barvy? Sníte o tom, že jednou nakreslíte nějaké zátiší nebo třeba vaši kočku, spokojeně schoulenou na vašem oblíbeném křesle? Pak jsou pro vás pastelky to pravé! Nenásilně, krok za krokem, proniknete do teorie barev (například zjistíte, že by vám na všechny odstíny stačily pouhé tři pastelky) a pak už vzhůru do kreslení pastelkami! Jestli vás snad dosud od barev odrazovaly obavy, že s nimi ztratíte preciznost, kterou vám dalo kreslení tužkou, nebo že se s nimi nedá nakreslit portrét, rádi vám dokážeme, že všechno je jinak. Pastelky jsou jedna velká relaxace a zábava a vy s nimi přenesete na papír všechno, co si budete přát, včetně své nálady. Pastelky mají totiž jedno kouzlo: báječně podpoří vaši fantazii.

Komu je kurz určen: všem od 12 do 100let, kdo má chuť se učit něco nového a rád kreslí. 


kurz pastelky
kurz pastelky

Víkendový kurz malování portrétu - olejomalba  

termín vypisuji na objednání

Absolvovali jste kurz pravé  mozkové hemisféry a toužíte se zdokonalovat v technice starých mistrů, malovat olejem portréty, které vypadají jako skutečné. Přijďte na víkendový kurz malování.

Komu je kurz určen: všem kteří se nebojí zkoušet nové techniky a touží  se neustále zdokonalovat. Dobré je mít aspoň základy kresby. Doporučený věk od 15 let, náročnější technika.  

 

olejomalba
olejomalba

Jednodenní kurz suchý pastel

16.6., 14.7.2024

Kurz suchého pastelu je cestou, jak rozvinout svůj umělecký talent a zároveň se učit, jak vytvářet krásné a jedinečné kresby pomocí suchého pastelu. Tato technika je unikátní tím, že umožňuje přímý kontakt s médii i papírem, což vede k vytváření nádherných barevných přechodů a variací. Suchý pastel je jedinečný tím, že máte s médiem i papírem přímý kontakt, protože se roztírá prsty. Dokážete tak vytvářet jedinečné přechody barev, jejich jemné odstíny a krásné barevné variace. Na kurzu Vás naučíme jak se dají míchat jednotlivé odstíny a barvy, toto míchání si vyzkoušíte na různých druzích papíru. Na výběr bude z mnoha zajímavých předloh. Jaký kouzelný svět byste chtěli vytvořit? Živé západy slunce, zářivé květiny, pestrobarevné portréty - nebo možná dokonce svůj vlastní snový svět? To vše můžete dosáhnout jedním jediným tahem prstu.

Komu je kurz určen: všem kteří se chtějí seznámit s technikou práce s suchým pastelem a mají zájem a odvahu zdokonalit své dovednosti v této kreslířské technice.

kurz suchý pastel
kurz suchý pastel

Jednodenní kurz malování akrylem

7.7., 3.8.2024

Naučte se malovat jednou z nejpoužívanějších metod dnešních malířů - akryl. Akrylová malba je velice rozšířená malířská technika. Akrylové barvy jsou vodou ředitelné barvy, které jsou vyrobené ze směsi pigmentů a syntetické pryskyřice. Akrylové barvy na rozdíl od olejových barev rychleji usychají a pro ředění není potřeba terpentýn, ale jen voda.

Jednodenní kurz malování znamení podle zvěrokruhu.

Na kurz malování akrylem můžete přijít i na malování znamení podle zvěrokruhu. Na tomto kurzu namalujeme jednoduchou metodou znamení zvěrokruhu na plátno. Tento kurz je pro začátečníky, maluje se pomocí šablony a trvá přibližně 4- 5 hod. 

Komu je kurz určen: všem kteří mají chuť se učit nové věci, nebo se zdokonalovat v malbě, kurz uzpůsobím vašim potřebám a každému se budu věnovat individuálně.

malba akrylem akt ženy
malba akrylem akt ženy

Jednodenní kurz suchý štětec

6.7., 1.9.2024

S technikou suchý štětec se můžete také potkat pod názvem Dry Brush. Jedná o poměrně novou a velmi efektní metodu malby olejovou barvou v jednom tónu. Zpravidla se používá černá nebo hnědá olejová barva a štětce, které jsou vytřené téměř do sucha. To nám umožňuje získat a vytvářet jemné přechody a dosáhnout tak výsledku, který připomíná fotografii. Pracuje se na strukturovaný papír s vyšší gramáží, ale samozřejmě můžeme malovat i na plátno. Předlohu  si přeneseme kopírovací technikou na papír nebo plátno, to proto, že začátečníci v kresbě nebo malbě se nemusí obávat neshodné podoby s předlohou.

Komu je kurz určen: všem kteří mají chuť se učit nové věci a nové techniky

suchý štětec
suchý štětec

Jednodenní kurz zentangle - čárománie

 21.7., 14.7. 2024

Kreslení a malování technikou zentangle se postupně stal celosvětovým fenoménem. Proč? Kreslení zentangle je vlastně velmi jednoduchá metoda, kterou si zamilujete. Zentangle je výbornou pomůckou i pro ty z Vás, kteří jste přesvědčeni, že neumíte kreslit. Metoda  zentangle vychází z principu skládání jednoduchých základních motivů a postupů, se kterými se jednoduše seznámíte a tak nějak samovolně se Vám dostanou "do krve". Díky skládání a propojování základníc motivů se dají postupnými krůčky vytvářet i poměrně velmi bohaté zentangle ornamenty. Vzory se můžou kolorovat pastelkami, používat  tužky, fixy, fantazii se meze nekladou.

Komu je kurz určen: všem kteří mají chuť se učit nové věci a nové techniky

zentangle
zentangle

Jednodenní kurz akvarel

22.6., 14.7.2024

O akvarelu se říká, že patří mezi nejtěžší malířské techniky. Je to zřejmě zejména proto, že při práci s akvarelovými barvami je zapotřebí dobře celý obraz předem promyslet a pracovat čistě, jakékoliv opravy se dělají už jen velmi obtížně - akvarelové barvy nejsou krycí, takže to nejde jen tak "zamáznout" další vrstvou jako třeba u oleje. Pokažené místo se můžete jen pokusit vymýt štětcem a čistou vodou,  vysušit a začít znovu. Také bílé plochy, které chcete na obraze mít, si musíte předem promyslet a ponechat čisté, nechcete-li používat krycí bělobu. Pomůckou může být už zmíněná kreslící guma.
Přesto všechno má malba akvarelem neodolatelné kouzlo, čarovný je už celý proces vytváření obrazu, hra s vodou a barvami. Vaše obrazy nemusí být hned dokonalé, už pro tu radost z tvoření to určitě stojí za to vyzkoušet.

Komu je kurz určen: všem, kteří mají chuť se učit nové věci a nové techniky malby

akvarel
akvarel

Jednodenní kurz - Mandaly

22.6., 3.8.2024

Slovo mandala pochází ze starobylého indického obřadního jazyka sanskrtu a v překladu znamená kruh, či oblouk. Každá mandala má v sobě poselství. Jedná se vlastně o naše podvědomí a význam použitých barev a vzorů je velmi individuální.  Jsme schopni tak vyjádřit svoje přání, myšlenky a potřeby. Každou mandalu lze brát jako zrcadlo, které dostává svůj smysl, protože se v ní odrážíte. Mandala odráží vše, co je v nitru toho, kdo ji tvoří, vypovídá o jeho životní cestě, léčí, osvobozuje, posiluje a učí  trpělivosti. Každá mandala je jedinečná a originální.

Komu je kurz určen: všem, kteří mají chuť se učit něčemu novému, stačí troška trpělivosti. 

mandala
mandala

Jednodenní kurz inverzní kresby

30.6., 1.9.2024

Inverzní kresba je technika plná zázraků. V našem životě vnímáme věci kolem nás v barvách, kdy tmavá barva dává tvarům jasný základ. V tom se levá hemisféra umí výborně orientovat. Každý předmět má však své světlé plochy, odrazy, odlesky, světla. To je věc, kterou na první pohled nevidíme. Je pouze součástí vjemu, přitom pokud se zaměříme pouze na tato světla, začneme v našich očích a našich životech vidět opravdové dechberoucí zázraky.  Na kurzu inverzní kresby se naučíme vnímat světla na různých předmětech, budeme kreslit portréty bílým médiem na černý papír a konečným výsledkem bude černobílý portrét dle předlohy barevné fotografie - tedy vrchol umění inverze!

Komu je kurz určen: všem kdo  se chce naučit novou techniku, bez nutnosti umět kreslit, nebo všem kdo se chce zdokonalovat v kresbě

Kurz malování na plátno pro děti od 4 do 10 let

nutná osobní/telefonická domluva

Má vaše dítě talent, baví ho kreslení a malování?. Vezměte ho na kurz, kde se stane opravdovým malířem. Společně vytvoříme návrh obrazu, který budeme malovat, zahrajeme si různé hry, naučíme se novým metodám, uděláme dárečky pro rodiče a jako konečný výsledek se stane na chvíli vaše dítě opravdovým malířem a u malířského stojanu namaluje svůj první skutečný obraz na plátno.

kurz malovaní pro děti
kurz malovaní pro děti

Kurz malování v plenéru

momentálně neprobíhá

Zvu Vás na setkání všech účastníků kurzu. Můžeme spolu malovat, kreslit tužkou, suchým pastelem, pastelkami, akrylem, nebo akvarelem. Kurz bude probíhat v Lužánkách, Královo Pole. 

Materiál si přinesete svůj, nutné vzít si deku, nebo rozkládací stoličku, podložku na kresbu, nebo malbu, možný je i stojan.
Kurz bude probíhat i za špatného počasí od 10.30 hod do 15.30 hod.
Cena pro nové účastníky 700 Kč/den. Cena pro absolventy mých kurzů 500 Kč/den.
Těším se na Vás 


plenér
plenér